Güncel Makalelerimiz

Anasayfa / Güncel Makalelerimiz
Özel Eğitim Nedir?

Özel Eğitim Nedir?

Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi Kimdir?
 
Doğumdan ergenlik dönemi sonuna kadar bilişsel dil, motor, öz bakım, sosyal ve duygusal gelişim alanlarında, çocuğu gelişimsel açıdan değerlendirerek, gelişimsel programlar ile çocuğa ve aileye, hizmet sunan,  meslek mensubudur.
 
Çocuğun ihtiyacına yönelik, bireysel eğitim  programi hazırlar ve bu programı eve, okula uygun şekilde ayarlayip,takibini yapar.
 
 
Özel Eğitim Nedir?
 
Özel eğitim, bireyin gelişiminde yaşıtlarından belirgin düzeyde farklılık olduğu tespit edildiğinde, bireyin özel gelişim ve öğrenme ihtiyacına yönelik hazırlanan eğitim programıdır.
 
Otizm, işitme kaybı, görme kaybı, ortopedik bozukluklar, konuşma ve dil alanıyla ilgili zorluklar, zeka (bilişsel gelişim) alanında yaşanan sorunlar, travmatik beyin hasarı, Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) ya da özel öğrenme güçlüğü, gibi öğrenme alanında yaşanan güçlüklerin tamamı özel eğitimin konusu olabilir.
 
 
Bireyin, zorluk alanıyla ilgili uygun müdahalelerin geliştirilmesi; kişisel, sosyal ve akademik alanda yeterli olabilmeleri için desteklenmesi  amaçlanır.
 
 

08.01.2021

Sizi Aramamızı İstermisiniz?

Daha detaylı bilgi için biz sizi arayalım...